Home Sport Leo Messi denohet me burgim 21 muaj nga Gjykata Supreme...

Leo Messi denohet me burgim 21 muaj nga Gjykata Supreme e Spanjës

728
0

Lojtari argjentinas i Barcelonës, Leo Messi, është dënuar me burgim 21 muaj nga Gjykata Supreme e Spanjës.

Kjo u konfirmua nga Gjykata e cila konfirmoi se është dënuar për shkak të shkeljeve tatimore.

Ai është shpallur fajtor për shmangien e pagimit të taksave, në të cilën është i përfshirë edhe babai i ti.

Rasti në fjalë është regjistruar në vitin 2007.

Messi herë pas here ka tentuar të shfajësohet duke theksuar se nuk ka qenë në dijeni se ka shkelur ligjin, por gjykata ke hedhur poshtë këto pohime, duke theksuar se indiferenca e Messit nuk mund ta shfajësojë atë dhe ta lirojë nga përgjegjësitë.

Sidoqoftë, argjentinasi dhe babai i tij nuk pritet të kalojnë kohë në burg, pasi sipas ligjit spanjoll, dënimet nën dy vite mund të kryhen me lirim me kusht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here