Home Politike Lazarati hakmerret duke votuar 90% djathtas

Lazarati hakmerret duke votuar 90% djathtas

497
0

lazarat-gjirokasterMegjithëse të majtët kanë marrë Bashkinë e Gjirokastrës, e cila do të qeveriset në 4 vitet në vijim nga Zamira Rami, Lazarati ka qenë një nga njësitë administrative në këtë bashki që ka votuar bindshëm për të djathtën shqiptare.

Kështu, kandidati i APPD-së, Igli Kokalari ka marrë 1.910 vota ose 94,41%, në Lazarat ndërsa kandidatja e ASHE-së, Zamira Rami ka marrë 113 vota ose 5,59%. Kjo duket si një ndëshkim për mazhorancën në Lazarat, pas sulmit me armë gushtin e kaluar në ndërhyrjen e qeverisë për të goditur bandat që kultivonin dhe trafikonin kanabis. Rami ka fituar me rreth 54 % në Gjirokastër.

Previous articleASHE fiton 10 bashkitë e para, Veliaj ne avantazh ne Tirane
Next articleMesila Doda i kujton PD-së, Olldashin: “Ti kishe të drejtë”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here