Home Aktualitet Kosova dhe Shqiperia ne listen e shteteve qe rekrutojne me shume xhihadiste

Kosova dhe Shqiperia ne listen e shteteve qe rekrutojne me shume xhihadiste

510
0

isis-fighters-foreignPortali me i madh ne bote per statistikat ka bere nje permbledhje te shteteve qe kane cuar me shume luftetare ne Siri. Sipas ketyre statistikave, Kosova është radhitur në vendin e pestë e cila si shtet ka prodhuar më së shumti luftëtarë të ISIS-it. Në radhën e këtyre shteteve renditet edhe Shqipëria në vendin e shtatë.

Pas sulmeve terroriste që kanë ndodhur në Paris, janë nxjerre statistikat se cili shtet po prodhon më së shumti pjestarë të ISIS.

Statistikat tregojnë se kush ka prodhuar më së shumti luftëtarë për një milion banorë.

Këtë listë e udhëheqin Jordania dhe Tunisia, Jordania me 315 pjesëtarë të ISIS për çdo një milion banorë menjëherë e ndjekur nga Tunisia me 280 për një milion banorë.

Previous articleBlindohet Tirana pas informacioneve te SHISH dhe SHBA
Next articleMoti i keq pengon ankorimin e tragetit, 2 dite ne det te hapur

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here