Home Aktualitet Kontrolle sigurie edhe ne Rinas

Kontrolle sigurie edhe ne Rinas

648
0

1467155352_1Pas ngjarjeve në Aeroportin “Ataturk” të Stambollit”, në Aeroportin “Nënë Tereza” u ndërmor menjëherë një kontroll rutinë me qenë të specializuar për gjetjen e ekskluzivëve, siç mund t’i shikoni edhe në këto foto ekskluzive.

Komisariati i “Rinasit” ka procedurën rutinë pas çdo ngjarjeje që ndodh në një aeroport europian dhe merr masa paraprake shtesë në aeroportin e vetëm ndërkombëtar të Shqipërisë.

Ndërkohë, “Turkish Airlines” që u nis nga “Rinasi” si çdo mbrëmje drejt Aeroportit “Ataturk” të Stambollit u ul në vetëm pak çaste pas shpërthimit atje në orën 23:12 sipas orës lokale të së martës.

Në këtë avion ishte edhe një delegacion i qeverisë shqiptare, pjesë e të cilit kryeministri Edi Rama dhe ministri i Financave, Arbe Ahmetaj, të cilët do të zhvillojnë një vizitë zyrtare në Ankara të mërkurën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here