Home Politike Ja deputet qe mbeten jashte nga lista e PS dhe te rinjte...

Ja deputet qe mbeten jashte nga lista e PS dhe te rinjte qe do behen pjese

727
0

Sot Kryesia e PS do të mblidhet nën drejtimin e kryesocialistit Edi Rama për t’u dhënë fund hamendësive rreth renditjes së kandidatëve në listat për zgjedhjet e 18 qershorit.

Në krye të listave janë drejtuesit politikë të Partisë Socialiste që kanë ndjekur nga afër organizimin elektoral të saj për këto zgjedhje.

Deputetët që mbetën jashtë

Valentina Leskaj

Besnik Bare

Ledi Shkreli

Luljeta Arapi

Bujar Çela

Namik Dokle

Tom Doshi

Mimoza Hafizi

Ben Blushi

Ilir Xhagolli

Vexhi Muçmata

Shkëlqim Cani

Artan Gaci

Esmeralda Shkjau

Klodiana Spahiu

Eduard Bejko

Alfred Peza

Ylli Ziçishti

Vladimir Kosta

Kandidatët për deputet që vijnë

Fadil Nasufi

Safet Gjici

Keti Bazhdari

Megi Ajtyresa

Alket Hyseni

Milva Ekonomi

Ardian Çela

Natasha Paço

Elisa Spiropali

Koli Bele

Ogerta Manastirliu

Elona Gjebrea

Sadri Vorpsi

Mirela Kumbaro

Previous articleLSI publikon listen e kandidateve per deputet ne 12 qarqe
Next articleLSI i shpall lufte PS, Vasili: “Objektivi është të dalim forcë e parë politike”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here