Home Aktualitet Humb jeten ne kufirin maqedonas nje shqiptar. Policia:Ra nga shkembi.

Humb jeten ne kufirin maqedonas nje shqiptar. Policia:Ra nga shkembi.

485
0

maqedoniNjë i ri shqiptar ka humbur jetën pranë kufirit shqiptaro-maqedonas.

Mësohet se Florjan Çera, 34 vjeç banor i fshatit Alarup nga komuna Çërravë ka gjetur vdekjen teksa ishte për gjueti në tokën maqedonase. Sipas policisë maqedonase, i riu 34 vjec ka rënë nga një shkëmb dhe ka humbur jetën para 4 ditësh. “Mjegulla i pengoi shikimin”, shtoi më tej policia maqedonase.

Gazetarja Enkelejda Skënderasi bën me dije se Çera ishte për gjueti me nipin e tij.

Policia ka mbajtur trupi e të riut prej 4 ditësh dhe e ka dorëzuar dje pavarësisht kërkesave të familjes që kërkuan dorëzimin më parë.
Trupi i pajetë i të riut Florjan Çera mbërriti vetëm dje në Pogradec.

Previous articleTritol shtyllës së tensionit të lartë, me mesazh ‘Nafta’ e ‘Taksat’
Next articleRikthimi i emigranteve, fluks ne te gjitha pikat doganore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here