Home Politike Fletët e kontestuara, KQZ numëron sot kutitë e fundit

Fletët e kontestuara, KQZ numëron sot kutitë e fundit

543
0

Ditën e djeshme Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka hapur kutitë e njësive 8, 9 dhe 10 ku kandidati demokrat Lulzim Basha vazhdoi të ruajë avantazhin me 76 vota kundrejt kandidatit socialist Edi Rama.
Pas numërimit të njësisë bashkiake numër 10 kandidati demokrat Lulzim Basha mori 11 vota, ndërsa kandidati socialist Edi Rama mori 8 vota.
Më herët ditën e djeshme ambasadori i OSBE-së, në Tiranë, Eugen Wolfarth zhvilloi një takim me kryetarin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Arben Ristani. Në një prononcim të shkurtër për mediat ambasadori Wollfarth kërkoi që procesi i vlerësimit të votave të hedhura në kutinë e gabuar duhet të zhvilllohet në integritet të plotë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here