Home Bota Fermeri Kolumbian gjen thesarin e Pablo Escobarit prej 600 milion Euro

Fermeri Kolumbian gjen thesarin e Pablo Escobarit prej 600 milion Euro

1132
0

Jose Mariena Cartolos

Cfarë do të bënit ju nëse do të gjenit një thesar? Po nëse do të gjenit thesarin e Pablo Escobar prej plot 600 mln euro? Mos u lodhni ta mendoni se me fat është një fermer nga Kolumbia i cili e ka gjetur thesarin e “El Padron”

Jose Mariena Cartolos, zbuloi paratë pasi mori një tokë nga qeveria, për të zhvilluar një plantacion me palma në ish­tokën e Escobar, raportojnë mediat kolumbiane.

money

Fermeri po punonte dhe rastësisht zbuloi një enë të mbushur përplot me para, vlera e të cilave, pas numërimit, arriti deri në 600 milionë dollarë. Sipas mediave ai ka lajmëruar autoritete dhe ato i konfiskuan paratë, të cilat do të përdoren nga qeveria kolumbiane për financim të programeve sociale dhe ekonomike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here