Home Teknologji Facebook, fantazme ne vend te emojit me habi

Facebook, fantazme ne vend te emojit me habi

575
0

1477734039emojiEksperimenti i fundit i Facebook mbi emojit me temën e Hallouinit është kritikuar për vendosjen e fantazmës në emojin e reagimit me habi. Një kungull ka zëvendësuar emojin e zemërimit, Frankenshtajn atë të mërzitjes, një shtrigë për “haha” dhe një fantazmë për “Uau”.

Reagimi i ri shfaqet në të gjitha postimet, si publike dhe personale, me ndryshime retroaktive, shkruan The Verge. Shqetësimi me ndryshime retroaktive për ikonografinë e fytyrës së mërzitur dhe koka e Frankenshtajnit nënkuptojnë gjëra të ndryshme. Përdorimi për fytyrën e habitur “Uau” tashmë shfaqet si një fantazmë.

Facebook nisi përdorimin e ikonave të përkohshme që prej 27 tetorit. Në gjashtë muajt e fundit Facebook ka përdorur reagime për festa të ndryshme, si dita e nënës, etj. Platforma festoi gjithashtu edhe 50-vjetorin e Star Trek në Shtator.

Previous articleRikthehet ora dimerore
Next article“Oriku”, anija e flotes shqiptare ne misionin e NATO-s

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here