Home Sport Euro 2012, përcaktohen katër grupet finaliste

Euro 2012, përcaktohen katër grupet finaliste

651
0

Eshtë hedhur në Kiev të Ukrainës shorti i Kampionatit Europian, Euro 2012 ku janë konfiguruar katër grupet finaliste.

Ai që mund të konsiderohet si grupi i ferrit është  Grupi B, ku do të përballen me njëra- tjetrën, Hollanda, Gjermania, Danimarka dhe Portugalia. Polonia si një nga vendet organizatore mund ta konsiderojë të lehtë provën e parë pasi do të përballet me Greqinë, Rep.Çeke dhe Rusinë. Ndërkaq, vendi tjetër organizator, Ukraina do ta ketë më të vështirë, pasi do të përballet me Francë, Suedinë dhe Anglinë. Provë jo e lehtë edhe për Italine, pasi do të përballet me Spanjen, Kroacinë dhe Irlandën.

Grupi A

Poloni

Greqi

Rep. Çeke

Rusi

Grupi B

Hollandë

Danimarkë

Portugali

Gjermani

Grupi C

Spanjë

Irlandë

Kroaci

Itali

Grupi D

Francë

Ukrainë

Suedi

Angli

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here