Home Aktualitet Elbasan Arena se shpejti gati per ndeshjen e kombetares

Elbasan Arena se shpejti gati per ndeshjen e kombetares

761
0

elbasan-arenaStadiumi “Ruzhdi Bizhuta”, i pagëzuar me emrin “Elbasan Arena” pritet të përfundojë nga puna për rikonstruksionin e tij. Këtë fakt e ka bërë të ditur vetë kryeministri Edi Rama me anë të një mesazhi në rrjetin social “Twitter”.

“Shtëpia e Re e Kuqezinjve drejt përfundimit:-)”-citohet në mesazhin e Ramës, duke postuar kështu dhe një foto ku duket pamja e re e stadiumit.

Stadiumi i Elbasanit, do të jetë stadiumi i ri kombëtar, ku përfaqësuesja Shqiptare do të zhvillojë ndeshjet eliminatore “Euro 2016”, ky do të jetë një ndër stadiumet më modern në rajon.

Më 11 tetor pritet që në “Elbasan Arena” të luhet ndeshja e parë ‘Euro 2016’.

elbasan-arenaa

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here