Home Kosova Thaçi pritet te takohet me Erdogan dhe Ramen

Thaçi pritet te takohet me Erdogan dhe Ramen

786
0

rama-erdoganKryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan do të bëjë bujë në Kosovë. Vizita e tij me 23 tetor, kur edhe hapet terminali i ri në ANP ‘Adem Jashari’, do të ketë edhe axhendë tjetër.

Burime të Reporterit brenda Qeverisë së Kosovës kanë bërë me dije se Erdogan do të bëjë një vizitë edhe në Prizren bashkë më ‘vëllanë’ e tij kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi. Por të dy do të shoqërohen edhe nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Detajet e agjendës në Prizren të tre kryeministrave do të bëhen me dije gjatë këtyre ditëve.

Kryeministri turk kësaj radhe do të sjellë edhe bashkëshorten me vete, Emine Erdogan e cila po ashtu do të ketë një agjendë të veçantë dhe që kryesisht do të fokusohet në vizita në institucione të ndryshme shoqërore dhe kulturore.

Një axhendë kësisoj e Erdogan në Prizren, por edhe prezenca e Edi Ramës mund të jenë një plus i fortë për Thaçin për të mbajtur Prizrenin edhe për një mandat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here