Home Aktualitet Doganierët grekë në grevë, bllokohet Kapshtica e Kakavija

Doganierët grekë në grevë, bllokohet Kapshtica e Kakavija

428
0

Një grevë e paparalajmëruar e doganierëve grekë paralizon punën në pikat e kalimit kufitar me Greqinë, duke paralizuar punën në Kapshticë dhe në Kakavijë.

Nisja e grevës i ka gjetur të papërgatitur udhëtarët që sot kishin zgjedhur të kalonin kufirin.

Në pikat kufitare, për shkak të grevës, është njoftuar se do të lejohet vetëm kalimi i këmbësorëve dhe nuk do të bëhet asnjë përpunim automjetesh ose autobusësh me udhëtarë.

Previous articleBarrikadat, nëse nuk hiqen sot, nesër i heq KFOR
Next articleNisin sot regjistrimet për part- time

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here