Home Sport Brazili fiton miqesoren me Iranin, Pato vendimtar

Brazili fiton miqesoren me Iranin, Pato vendimtar

614
0

Alexander Pato ka shenuar serish duke ndihmuar kombëtaren e Brazilit ne fitoren 3-0 ne miqësoren kunder Iranit, suksesi i dyte radhazi ky per Selecaon nen drejtimin e trajnerit te ri Mano Menezes. Mbrojtesi i Barcelones Daniel Alves, i cili ishte nje nga vetem pese lojtaret qe moren pjese edhe ne Boterorin 2010, kaloi Brazilin ne avantazh ne minuten e 14-te, gol ky qe do te mbyllte dhe pjesen e pare te takimit.

Ne fraksionin e dyte sulmuesi i Milanit, Alexandro Pato do te dyfishonte rezultatin, duke shenuar golin e dyte me kombëtaren braziliane pas rikthimit te tij ne kete skuader.

Ne limitet e kohes se rregullt, Nilmar me golin e trete  te vuloste suksesin e Brazilit ne kete miqesore, duke regjistruar suksesin e dyte radhazi tye trajnerit Menez, i cili zevnedesoi ne pankine Carlos Dungen, te larguar pas deshtimit ne Boterorin 2010.

Ne debutimin e tij Menez fitoi 2- 0 ne miqesoren e luajtur ne muajin gusht kunder 2- 0, ndersa po vijon me sukses projektin e tij per te rinovuar skuadren 5 here kampione te Botes.

Pervec rikthimit te kombetare te Alexandre Patos, qe nuk preferoheshe nga parardhesi i tij, Meneze i ka lejuar hapësira edhe talentit 18 vjecar te Interit Koutinjo si dhe atij qe luan ne kampionatin brazilian me Santos, Nejmar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here