Home Politike Bashkia e Tiranës apel qytetarëve: Mos ndërtoni pa leje

Bashkia e Tiranës apel qytetarëve: Mos ndërtoni pa leje

698
2

Bashkia e Tiranës i ka bërë apel qytetarëve të kryeqytetit të mos ndërtojnë pa leje pasi ndërtime të tilla nuk do të tolerohen.
Në një deklaratë për shtyp, zëdhënësja e Bashkisë së Tiranës Anila Bisha ka theksuar se policia bashkiake ka nisur kontrollet për të evidentuar ndërtimet pa leje ndërsa thekson se deri më tani janë pezulluar 67 të tilla.
Gjithashtu Bashkia e Tiranës ka ftuar qytetarët të denoncojnë ndërtimet pa leje në numrin e telefonit 241 94 65 ndërsa ka ripërsëritur edhe njëherë se ndërtime të tilla nuk do të tolerohen dhe të gjithë personat përgjegjës do të përballen me ligjin.

2 COMMENTS

 1. une jame nga Kosova ky problem eshte me i theksuar se gjithkun e besoj se munde te u jape nje mendim i cili do ju hy ne pune
  L Basha ka dhene iden e moratoriumit nje vjeqar qka besoj eshte shume i gjate dhe munde te mos ket durim nga qytetaret.
  une besoj se duhet gjete nje donacion ne qfaredomenyre qofte ajo duhet paguar numer te madhe te arkitekteve dhe duhet bere nje plan sa me shpejte qe eshte e mundur nese doni ta shpetoni Tiranen per te mos e degraduar teresishte siq eshte degraduar prishtinaune besoj se nese e beni kete dhe leshoni leje lehte do ta shpetoni Tiranin perndryshe do ta beni edhe nje Prishtine atje.
  Besoj se Basha eshte jashte grupeve te interesit prandaj besoj se do ta shpetoj tiranen.
  Prishtinen e kane shkatruar ose e kane varrosur per 100 vitet e ardhme pikerishte grupet e interesit!!!!!

 2. kur nje njeri nderton pa leje ka nje baze qe nderton, e kjo o ky person i jep nje garanci se neser duke paguar kete o ate person do beje regjistrimin, e rendesishme eshte qe ta ndertoi.
  fai eshte i bashkise qe nuk ben plan rregullues per qytetine duke shitur truet firmave te ndertimit.jeni shume mbrapa duhet te punoni me shume.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here