Home Politike Basha:Kryetari i Bashkisë, ka vendosur betonimin

Basha:Kryetari i Bashkisë, ka vendosur betonimin

535
0

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Lulzim Basha premton shtimin e ambjenteve sportive në çdo lagje të kryeqytetit.
I veshur sportiv, Basha ka parë të shtunën performanca të federatës së mundjes, karatesë apo boksit duke premtuar kundërsulm të sportit përballë betonizimit, që sipas tij po i bëhet Tiranës.

Lulzim Basha nuk ka lënë pa sulmuar as Bashkinë e Tiranës duke deklaruar se kryetari i saj ka vendosur betonin para qendrave sportive.
Ndërsa sportistet e vegjel, por edhe drejtues të federatës sportive kanë kërkuar më shumë ambjente për stërvitjen e kampeve të ardhshëm.

Në takimin që Basha pati në agjensinë e shërbimit të sportit shoqërohej nga drejtoresha e sportit në MTRKS, atletja Klodjana Shala, si dhe kandidatja për kryetare të njësisë bashkiake nr 5, Erisa Xhixho.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here