Home Sport Barcelona firmos me mesfushorin Alex Song për 18 milionë euro

Barcelona firmos me mesfushorin Alex Song për 18 milionë euro

516
0

Barcelona ka arritur të realizojë një tjetër goditje të rëndësishme në merkato duke firmosur me ish – futbollistin e ekipit të Arsenalit, Alex Song. Kamerunasi nuk po kalonte një formë shumë të mirë në ekipin londinez.

Kalimi është miratuar edhe nga trajneri Arsen Venger, i cili nuk ka insistuar për të mbajtur Song në të njëjtën mënyrë sikur ka bërë me Henrrin, Fabregas dhe Van Persin. Sakaq, Barcelona ka firmosur për 19 milionë euro duke mbushur arkat e Arsenalit me një shumë të konsiderueshme, duke pasur në vëmendje edhe shitjen e Van Persit te Manchester United.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here