Home Sport Andres Iniesta shpallet futbollisti i vitit ne Europe

Andres Iniesta shpallet futbollisti i vitit ne Europe

507
0

Ndërsa në fund të hedhjes së shortit të Champions League, UEFA ka shpallur futbollistin më të mirë të vitit. Trofeun e ka fituar Andres Iniesta duke lënë pas Ronaldon dhe Mesin. Lojtari më i mirë i vitit UEFA zgjidhet me votat e 53 gazetarëve, një nga secili vend federata e të cilit bën pjesë në UEFA.

Diferencën e ka bërë trofeu I fituar me ekipin përfaqësues në Kampionatin Europian Poloni – Ukrainë 2012. Iniesta ka realizuar një paraqitje mjaft të mirë edhe m ekipin e Barcelonës, porn ë fund të cdo edicion ka qënë Mesi ai që ka triumfuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here