Home Aktualitet Aksident i rende automobilistik: rrezohet autobusi, udhetonte drejt Greqise

Aksident i rende automobilistik: rrezohet autobusi, udhetonte drejt Greqise

709
1

BALLSH- Sipas njoftimeve te fundit raportohet per te pakten 3 te vdekur dhe shume të plagosur. Numri i viktimave eshte ende i pasakte pasi ka njoftime kontradiktore mbi numrin e viktimave.
20:30
Një autobus pasagjerësh që udhëtonte drejt Greqisë mësohet se është rrëzuar ne fshatin Fratar të Ballshit. Autobusi ka dalë nga rruga duke rënë në një humnerë prej dhjetra metrash. Lajmi është konfirmuar nga burime të policisë së shtetit. Mësohet se në vendngjarje janë nisur autoambulanca, dhe automjete të policisë së qarkut Fier. Shkak për aksidentin e rëndë mendohet të ketë qenë koha e keqe, ndërsa ende nuk ka informacione të sakta për viktima apo të lënduar.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here