Home Aktualitet AK: Viti 2012, fundi i botës antishqiptare

AK: Viti 2012, fundi i botës antishqiptare

587
0

Aleanca “Kuq e Zi” ka bërë sot bilancin e vitit 2011 ndërsa është shprehur se viti 2012 do të jetë fundit i botës antishqiptare dhe viti kuq e zi.
Duke analizuar punën e saj gjatë këtij viti AK-ja thekson se kjolëvizje fitoi betejën me censusin pasi gjykata Kushtetuese rrëzoi faqezinjtë.
AK-ja është lëvizja më popullore në histori. Do të denocojmë çdo politikë anti-shqiptare” theksojnë përfaqësuesit e saj.
Gjithashtu AK-ja i ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve dhe aktivistëve të saj të mblidhen më datën 17 janar në Krujë për të përkujtuar heroin tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skëndërbeun.
Aleanca ka theksuar se në këtë ditë do të paraqiten edhe objektiva për të ardhmen e shqiptarëve si dhe do të hapet edhe flamuri kuq e zi në kalanë e Krujës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here