Home Aktualitet ZMK: Edi Rama ka abuzuar me linjen Kinostudio-Kombinat

ZMK: Edi Rama ka abuzuar me linjen Kinostudio-Kombinat

657
0

Nje tjeter akuze ne drejtim te kryebashkiakut te Tiranes Edi Rama. Kete here eshte Zyra per Mbrojtjen e Konsumatorit qe denoncon nje abuzim tjeter te Edi Rames, jo me me lejet e ndertimit por me linjen e autobuzit Kinostudio-Kombinat.

“Autobuzi i linjës Kombinat- Kinostudio. Cdo ditë njerëzit rinë nga pesë minuta minimumi në stacion, pasi kanë paguar biletën për të shkuar nga një pikë më skajore, në një pikë  më skajore. Ky nuk është problemi i vetëm i kësaj linje. Janë autobuzat më të vjetër në Tiranë, janë dhuruar para dhjetë vjetësh dhe kjo është një linjë shtetërore, që paguhet nga taksapaguesit e Tiranës. Kjo linjë gëlltit cdo vit qindra milionë lekë, kjo linjë subvencionohet nga bashkia. Ndërkohë që të gjitha linjat e tjera dalkan me fitim, kjo dalka me humbje. Akuzoi publikisht për korrupsion Edi Ramën, përmes kësaj linje që vjedh qindra milionë cdo vit”, tha Altin Goxhaj, drejtor i ZMK.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here