Home Aktualitet Zbardhen pamjet, autoret i vune flaken me benzine makines se Mumajesit

Zbardhen pamjet, autoret i vune flaken me benzine makines se Mumajesit

611
0

zjarri-tiraneZbardhen të tjera detaje nga hetimi për zjarrin e mbrëmshëm në garazhin e një pallati në Tiranë, ku u shkrumbuan tre automjet, njëra prej tyre e kantautorit Flori Mumajesi.

Nga hetimet e deritanishme policia mbërrin në përfundimin se zjarri ka qenë i qëllimshëm dhe objekt ka qenë pikërisht Mumajesi, për arsye që ende pritet të sqarohen.
Nga këqyrja e kamerave të sigurisë ka rezultuar se një person veshur me xhinse dhe bluzë me kapuç ka hyrë në garazh me dy bidonë në dorë.

Më pas ai i ka derdhur bidonat që mendohet të jenë me benzinë te mjeti i Mumajesit, tip Fuoristradë dhe më pas kanë shpërthyer flakët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here