Home Aktualitet Vlore, shperthim tritoli ne nje lokal. Nuk ka te lenduar

Vlore, shperthim tritoli ne nje lokal. Nuk ka te lenduar

655
0

Një lokali në katin e parë të një pallati në Vlorë i është vënë një sasi dinamiti ku nga shpërthimi janë dëmtuar xhamat e godinës.

Shpërthimi ndodhi rreth orës 03:20, në lagjen “Lirimi”, ndërsa fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar.

Lokali është në pronësi të shtetasit R.M., 56 vjeç, i cili ende nuk është prononcuar nëse ka konflikte me njeri.

Policia gjeti në vendngjarje një mbetje fitili të dinamitit ndërsa hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe për zbulimin e autorëve.

Previous articleMjeket apel: Mos konsumoni bathe, rrezikoni jeten
Next articleJa sa do jene tarifat vjetore te universiteteve

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here