Home Teknologji IOS 7, disa opsione te fshehura qe do ju mahnisin

IOS 7, disa opsione te fshehura qe do ju mahnisin

669
0

1. Beni iPhonin te dridhet ashtu sic doni ju.

iphone-vibrateAshtu si ring tones me porosi, ju mund të krijoni vibracionet porosi për kontaktet individuale me një te prekur pak në ekran. Ky funksion ishte në dispozicion te iOS e mëparshme, por ju nuk mund të keni parë atë deri tani. Ja se si të gjeni atë në iOS 7:. Shko tek “Settings” dhe pastaj “Ringtone”, ku ju do të shihni “Vibration”, lëvizni poshtë për te “Custom” dhe shtyp “Create New Vibration.” Për të bërë një dridhje te re, ju prekni lehtë në ekran në modelin që ju pëlqen.

2. Ju mund te çbeni fshirjen gamimisht te nje emaili vetem me nje te tundur.

Nuk ka gje me te bezdisshme sesa te fshish padashje nje email. Por kjo mund te rregullohet sepse mjafton te tundni aparatin dhe do ju shfaqet nje menu qe ju thote te çbeni fshirjen.

3. Kontrolloni aparatin me ane te levizjes se kokes

ios-movementiOS 7 shfrytezon kameren e perparme per te kontrolluar levizjet e kokes tuaj.

Shko tek “Settings,” pastaj “General” dhe pastaj “Accessibility.” Aty gjej “Switch Control” dhe aktivizoje. Aty mund te editoni “Switches,” ose levizje per te kontrolluar telefonin.
ios-movement2

 

4. Aktivizoni driten kur ju vjen nje thirrje
Për disa prej nesh që e kanë të vështirë per tju përgjigjur alarmit, ky funksion mund të jetë deçiziv. Ashtu si në IOS 6, në iOS7 ju mund te fikni dhe te ndizni flashin sa here ju vjen nje thirrje duke shkuar te “Settings”, pastaj “General” dhe pastaj “Accessibility” Nga atje shkoni poshte dhe beni on “LED Flash for Alerts.”. Tani, kur një alarm shkon off, flashi juaj do ndizet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here