Home Politike Vlore: Berisha prezanton kandidatin Ardian Kollozi

Vlore: Berisha prezanton kandidatin Ardian Kollozi

582
0

Nga sheshi i flamurit ne qytetin bregdetar të Vlorës, kryeministri i vendit Sali Berisha ka prezantuar kandidatin per kryetar Bashkie Ardian Kollozin. Qindra perkrahës të “Aleances per qytetarin”, kanë mbështetur thirrjet e kryeministrit per të votuar më 8 maj kandidatin e djathtë. Nderkohë kandidati Kollozi pas akuzave të hedhura në adresë të kryetarit aktual, ka premtuar shndërrimin e Vlorës në qytetin modern bregdetar.

Ardian Kollozi dhe Shpëtim Gjika janë dy kandidatët rival të “Aleances per qytetarin” dhe “Aleancës për të ardhmen” që kandidojne për vendin e kryetarit të Bashkisë së qytetit bregdetar të Vlorës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here