Home Aktualitet Viktor Gushi, autori i vrasjes se arketares dhe argjendarit

Viktor Gushi, autori i vrasjes se arketares dhe argjendarit

767
0

Policia e Tiranës konfirmoi arrestimin e vrasësit të arkëtares së bankës NBG, Leonora Kaloçi. Ai është Viktor Gushi, i cili ka pranuar krimin. Në një dalje të shpejtë për gazetarët, drejtori i Policisë së Tiranës, Bernard Çaushaj tha se, nga ekspertiza balistike që i është bërë armës, rezulton se Viktor Gushi është vrasësi i arkëtares së bankës, dhe njëkohësisht edhe i argjendarit, Rrapo Sinanaj.

Sipas Çaushajt, Gushi është autor edhe i disa ngjarjeve të tjerave, detaje për të cilat do të jepen nesër në orën 10:00 në një dalje për mediat nga Policia e Tiranës.

Arkëtarja e bankës NBG, Leonora Kaloçi vdiq ne spital pas palgeve te marra nga arma,  ndërsa mbeti i plagosur edhe roja i sigurisë, i cili është jashtë rrezikut për jetën.

Argjendari Rrapo Sinanaj u vra në Tiranë më 21 tetor 201.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here