Home Bukuria Uje i gazuar per nje fytyre te paster

Uje i gazuar per nje fytyre te paster

2028
0

Trajtimi I fytyres me uje te gazuar e ka origjinen nga Japonia dhe Korea. Ata ishin te paret qe e kane perdorur si trajtim fytyre.
Studimet tregojne se benefitet e kesaj terapie jane te jashtezakonshme ne bashkepunim me disa ingredient te tjere te shendetshem per fytyren.

Benefitet e ujit te gazuar per fytyren

-Kjo terapi mund te perdoret shume thjeshte dhe ne cdo kohe.
-Sa here ndiheni te lodhur dhe doni te ndiheni plot gjalleri mjafton te beni kete terapi dhe do te ndjeni diferencen.
-Bashkon fibrat e kolagjenit duke I dhene qendrueshmeri lekures.
-Ndihmon ne pastrimin e poreve
-Eshte e pershtateshme per te gjitha tipet e lekures.
-Nuk shkakton asnje efekt anesor apo irritim per lekuren.

Si vepron kjo metode trajtimi?

Flluskat e ujit te gazuar ndihmojne ne dergimin e oksigjenit ne pore duke nxjerre jashte papastertite e duke lene pas nje lekure te paster e te shendeteshme. Gjithashtu kjo metode rrit qarkullimin e gjakut I cili zbardh fytyren.
Nder benefitet me kryesore te ketij trajtimi mund te permendim:
-Hidraton lekuren
-Balancon
-Rrit qendrueshmerine
-Kontrollon sekrecionet e yndyres
-Eskofilon
-Pastron

Si ta perdorim kete metode ne pastrimin e fytyres?

-Lekurat normale dhe te yndyrshme
Mbushni nje ene me uje te gazuar dhe mbani fytyren ne te rreth 10-20 sekonda. Per fytyrat normale rekomandohet te kryhet njehere ne jave dhe per ato te yndyrshme dy here ne jave.

-Lekurat e thata dhe sensitive
Mbushni nje ene me uje te gazuar dhe uje natyral ne porcione te barabarta dhe mbajeni fytyren rreth 10-20 sekonda. Rekomandohet vetem nje here ne jave.

Nese e provoni kete trajtim per nje muaj rresht do te shihni ndryshimin dhe do te shikoni sesi fytyra juaj do te shkelqeje.

Previous articleProbleme me Kombetaren, revoltohen Xhaka dhe Abrashi
Next articleAshley Graham shfaqet “sexy” ne Fixhi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here