Home Politike Topi : Vdekja e Gadafit, epokë e re për Libinë

Topi : Vdekja e Gadafit, epokë e re për Libinë

684
0

Presidenti i Republikës Bamir Topi në një reagim të tij për vdekjen e diktatorit libian u shpreh se Libia ka nisur një epokë të re .

Më tej ai tha se vdekja e Gadafit është një ngjarje historike dhe se i hap rrugën drejt demokracisë shtetit të Libisë .

Më herët Kryeministri i Shqipërsisë Sali Berisha ka përshëndetur nëpërmjet një mesazhi lajmin e eliminimit të ish dikatorit libian Muammar Gaddaf duke e kosideruar një ngushëllim për të gjithë viktimat .

Diktatori libian u vra sot duke mbyllur kwshtu epokwn e tij diktatoriale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here