Home Kosova Situata në veri, Tadiç takohet me Rasmussen

Situata në veri, Tadiç takohet me Rasmussen

477
0

Presidenti i Serbisë, Boris Tadiç i është ankuar kreut të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen në lidhje me situatën e krijuar në veri të Kosovës.
Sipas B92 presidenti Tadiç është takuar me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Rasmussen ku i ka kërkuar këtij të fundit arsyet për përdorimin e forcës nga KFOR-i ndaj serbëve.

Tadiç ka kërkuar që të zbardhet incidenti dhe shkaku që çoi në konfliktin në veri të Kosovës.

Previous articleDritan Prifti: Kam 60 video-përgjime, frikë t’i publikoj se më vrasin
Next articleFotoja e fundit e Majkëll Xheksonit në shtratin e vdekjes

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here