Home Teknologji Singapor, prodhohet bateria e cila karikohet per 2 minuta

Singapor, prodhohet bateria e cila karikohet per 2 minuta

469
0

bateri1Kërkuesit e Singaporit nga Nanyang Technology University kanë sjellë një bateri e cila mund të karikohet për 2 minuta.

Ajo arrin të rifitojë 70% të energjisë në vetëm 120 sekonda.

Kjo është një zgjidhje shumë e mirë për pajisjet elektrike që mbajnë njerëzit gjatë të lidhur pas karikusit dhe me energji tepër të kufizuar.

Kjo ide ka tre vite që zhvillohet dhe shërben për telefonat dhe pajisjet e tjera elektrike si makinat me bateri.bateri2

Në këtë mënyrë është shkurtuar koha e marrjes së energjisë elektrike nga pajisja dy orë.

Previous articleMiti i shpifur i “marrëdhënieve të reja” me Serbinë
Next articleJessie J shprehet se fotot nudo duhen per te mbajtur te dashurin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here