Home Bukuria Si te trajtojme fytyrat me kapilare

Si te trajtojme fytyrat me kapilare

1000
0

IMG_3541Fytyrat e kuqe jane shume te sikletshme. Si duhet te veprojme pasi ato jane shfaqur?

Ja nje maske te thjeshte sesi mund ti reduktojme ato ne kushte shtepie dhe ne menyre krejtesisht natyrale.

Per masken nevojiten:
-1 luge tershere pluhur
-2 luge caj jeshil

Pasi I perzieni te dyja derisa te krijohet nje mase homogjene I aplikoni ne fytyre per 10 minuta. Masken mund ta perdorni 2-3 here ne jave.

-Tershera ka veti antinflamatore, ajo redukton dhimbjet e lekures dhe acarimet e saj.
-Caji jeshil ka ne perberje substanca qe luftojne shenjat e moshes, aknet, poret e hapura si dhe hidratojne lekuren.

Previous articleInstagram, tashme dhe album fotosh
Next articleSi te parandalojme renien e flokeve

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here