Home Aktualitet Shkoder, aksident i rende automobilistik, vdesin 2 te rinj

Shkoder, aksident i rende automobilistik, vdesin 2 te rinj

855
0

shkoder-aksidentNjë aksident i rëndë automobilistik i ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkodër, i ka marrë jetën 2 personave.

Policia bën me dije se aksidenti ka ndodhur rreth ores 06:30 te mengjesit në vendin e quajtur Ura e Bardhajve.

Viktimat jane Neritan Ucaj 18 vjec dhe Alfred Stafaj 20 vjec. Te plagosur kane mbetur shtetasit Vat Fusha dhe 2 te tjere qe udheotnin me viktimat.

Policia e Shkodres beri me dije se ne ksin rrugor Stom Golem – Shkoder vendi ne ngjitje te Ures Trenit perballe ures Bardhaj, eshte aksidentuar Mjeti Foristrate Nisan me Targa AX188NW, qe drejtohej nga shtetasi Vat Fusha, vjeç 33, banues ne Grude e Re, per pasoje kane gjetur vdekjen pasagjeret N. K., vjeç 18, banues ne Shtoj i ri Shkoder, A. S., vjeç 20, banues ne Grude e Re Shkoder dhe ne gjendje jashte rrezikut per jeten drejtuesi mjetit shtetasi Vat Fusha dhe pasagjeret T. K., vjeç 34, banues Grude e Re, A. S., vjeç 25, banues Grude e Re.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here