Home Ekonomi Hapet “VIENNA ECONOMIC FORUM” në Tiranë

Hapet “VIENNA ECONOMIC FORUM” në Tiranë

608
0

vucic-mustafaTani  në Tiranë është hapur  “VIENNA ECONOMIC FORUM”.  Eventi do të zhvillohet në ambjentet e pallatit të Brigadave.

Hapjen e eventit e bëri  Arben Ahmetaj, Ministër i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë, Turizmit dhe Sipërmarrjes. Pas Ahmetajt, fjalën  e mori Erhard Busek, President i Vienna Economic Forum dhe mbylljen e ditës së parë e bën kryeministri Rama.

Busek tha se rajoni i Ballkanit po ecën përpara pavarsisht krizave që ndodhin në të gjithë botën. Sipas Busek, qeveritë e Rajonit po bëjnë përpara drejt bashkëpunimit e zhvillimit. Presidenti i Vienna Economic Forum falenderoi kryeministrat Rama e Vuçiç për takimin e sotëm dhe frymën e bashkëpunimit.

Nesër është dita e dytë e Forumit Ekonomik, ku në panel janë liderët e Ballkanit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here