Home Aktualitet Shembet gjate nates kisha e Dhermiut

Shembet gjate nates kisha e Dhermiut

696
0

Shembet gjatë natës shtesa e kishës në Dhërmi,kjo është njoftuar dhe denoncuar nga zëdhënësi i kishës ortodokse Thoma Dhima nëpërmjet një postimi në Facebook shoqëruar edhe me fotografi.Shtesa sipas tij është shembur  nga INUV ndërkohë që puna për dhembjen e saj kishte nisur rreth një javë më parë.

Edhe pse banorët e kanë kundërshtuar prishjen e kishës sërish ka qënë e pamundur arritja e një marrëveshje.

kisha-dhermi1

kisha-dhermi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here