Home Aktualitet Sadije Berisha, ish-gruaja e Shkelzen Berishes: Isha 20 vjeç, e virgjër me...

Sadije Berisha, ish-gruaja e Shkelzen Berishes: Isha 20 vjeç, e virgjër me flokë të gjatë…

2176
0

Ish-bashkëshortja e Shkëlzen Berishës djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha, Sadije Berisha publikon një foto të vjetër nga martesa me shkuesi.

Sadija nxjerr nga arkivat foton nga martesa e saj e parë, kur ishte vetëm 20 vjeçe, duke treguar disa ‘sekrete’.

Sadije Berisha

“Nëna ime vetëm më dha disa fotografi shumë të vjetra. Pas në kujtesë…
Kjo është ajo foto nga një martesë tradicionale, “me shkuesi” (myslimano-shqiptare). Isha 20 vjeç, e virgjër me flokë të gjatë (nuk më lejohej t’i prisja). Flokët e mi kanë arritur deri në gjunjë në moshën 20 vjeçare..
Është fotoja e parë që kushëriri im Fadil Berisha më shkrepi.
Atë kohë m’u dha për burrë tërësisht një i huaj. Buzëqeshja në martesën tënde nuk ishte e lejuar (për nusen), por megjithatë …. në rrethana të tilla … kush do të donte?”

, shkruan Sadija duke kujtuar atë kohë.

Sadije Berisha ka dy fëmijë nga martesa e parë dhe 2 me djalin e ish-kryeministrit.

Tashmë ajo po peërjeton një lidhje tjetër, pas ndarjes para disa vitesh nga Shkelzen Berisha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here