Home Politike Rama: Një mijë të papunë, fajtor Berisha!

Rama: Një mijë të papunë, fajtor Berisha!

410
0

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, nga Saranda ka prezantuar kandidatin e koalicionit “Aleanca për të Ardhmen”, Stefan Çipa.

Akuzat e ndërsjellta kanë qënë pasqyrë e përgjithshme e fjalimit të kreut socialist, ndërsa kërkoi që të gjithë qytetarët të ndërgjegjësohen dhe të zgjedhin kandidatin e duhur ne daten 8 maj.

“Sali Berisha do premtojë dhe alpinizëm, pavarësisht se male nuk ka edhe motoçiklizëm, rroga dhe pensione, rruga, hardhi, dardha, etj. Do premtojë që ujin e kripur ta bëjë të pijshëm, por as nuk mund të thotë se Shqipëria ka një mijë të papunë. Pse shqiptarët janë më të pafuqishëm përballë tregut, pse lekun jua merr era dhe Saliu thotë se mrekullia ekonomike po ndodh si një hata europiane, sepse Saliu nuk është kryeministri i këtij vendi, është thjesht uzurpatori i këtij vëndi me vota të vjedhura për të vjedhur këtë vend” theksoi Rama.

 

Previous articleDorëzohet MASH, lejon shamitë islame në shkolla
Next articleLaç: Qëllohet për vdekje 40-vjeçari nga një 36-vjeçar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here