Home Politike Rama ne Iftarin në Elbasan: Uroj sherim te shpejte per te lenduarit...

Rama ne Iftarin në Elbasan: Uroj sherim te shpejte per te lenduarit e opozites

650
0

Edi Rama

Kryeministri Edi Rama teksa ishte i pranishëm në Iftarin në Elbasan me besimtarë të komunitetit mysliman, ka reaguar për herë të parë edhe për incidentin që ndodhi të shtunën në mitingun e PD, per hapjen e fushates elektorale, ku 140 qytetarë pësuan helmim per shkaqe ende te panjohura.

Rama u uroi te lenduarve shërim të shpejtë dhe kërkoi nga autoritetet të zbardhin shkakun.

“Më lejoni që në këtë moment, mendimi im të shkojë tek të gjithë ata vëllezër, motra, bashkëqytetarë të opozitës që kaluan një lëndim të papritur dhe ende të pashpjeguar gjatë natës së kaluar, me urimin për të gjithë që të jenë të shkuara dhe me urimin po ashtu që ta mësojmë sa më parë arsyen e lëndimit të tyre”, tha Rama.

Previous articleMinistria e Shendetesise: Basha erdhi rreth ores 5 te mengjesit me shenja helmimi
Next articleMinistri i Brendshem nderhyn ne hetimet e prokurorise

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here