Home Sport PSG, ekipi me i paguar ne bote

PSG, ekipi me i paguar ne bote

1085
0

psgPSG është ekipi sportiv më i mirë paguar në botë. Kjo del sipas shifrave të reja të publikuara të mërkurën që tregojnë se Paris St Germain ka zënë vendin e parë teksa gjigandët spanjoll të Real Madrid kanë lëvizur në vendin e dytë.
Paga mesatare e ekipit të PSG-së është afërsisht 7.4 milionë euro në vit, raporton “Euronews”.
Anketa vjetore e “ESPN/SportingIntelligence Global Salary”, tani mbulon 333 ekipe nga 17 liga dhe nga 13 vende.
Ajo u realizua për herë të parë në vitin 2010, në të cilën Yankees e Nju Jorkut kryesonte renditjen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here