Home Aktualitet 10 vatra zjarri në 24 orët e fundit në Shqipëri

10 vatra zjarri në 24 orët e fundit në Shqipëri

951
0

10 vatra të mëdha zjarri janë regjistruar në 24 orët e fundit në Shqipëri, në hapësira pyjore në Shkodër, Durrës, Vlorë, Fier e Berat.

Shërbimet e Emergjencave Civile raportojnë se për shkak të terrenit të vështirë, shërbimet zjarrfikëse kanë punuar me mjete rrethanore për shuarjen e flakëve në disa zona.

Në Fier janë djegur 7 hektarë shkurre, ndërsa në Berat një pyll me pisha.

Në Vlorë u shkrumbuan 2 hektarë me pisha, ullinj e shkurre.

Ndërsa në Malësi të Madhe është djegur një sipërfaqe me bimë mjekësore.

Previous articleBasha raporton tek OSBE: Na vodhën zgjedhjet me paratë e drogës dhe banda!
Next articleDilema e Dukës: De Canio apo Seedorf për kombëtaren?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here