Home Kuriozitete Piktura profeci, “parashikoi 11 shtatorin”

Piktura profeci, “parashikoi 11 shtatorin”

3102
1

Tragjedia e dy kullave binjake në SHBA është përshkruar në një pikturë 13 vite para 11 shtatorit 2001.

Vizatimi i bërë me një shkumës tregon dy avionë, kullat, flakë dhe një fëmijë të frikësuar. Ajo është realizuar nga Uillie Gardner, artist amatorë, në vitin 1988.

Në një pikturë të dytë tregohet hija e një avioni Pakistanez e cila bie mbi dy kullat binjake në Qendrën Ndërkombëtare të Tregtisë.

Vajza e tij Aileen, 53-vjeçe thotë se babai i saj “nuk ka treguar ndonjëherë kualitet telepatik kur ishte gjallë por duke se ai ka parashikuar të ardhmen”.

Aileen shprehet se “është trishtues se ajo që ai bëri 13 vjet më parë u bë realitet i tmerrshëm.”

Autori i pikturës vdiq vitin e kaluar në moshën 78-vjeçare.

 

1 COMMENT

  1. Q’ne aeroplani *pakistanez* nga vjen kjo ide ?
    avionet te cilet u perplasen WTC kane qene te gjithe nga amerika dhe gjithshka eshte bere me dijeni te shtetit amerikan, dmth ka qene i planifikuar.
    nga MOSAD AGJENCIA SECRETE E IZRAELIT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here