Home Aktualitet Ndahet nga jeta aktori i humorit, Veli Rada

Ndahet nga jeta aktori i humorit, Veli Rada

511
0

veli-radaNdahet nga jeta mjeshtri i madh i humorit, Veli Rada. Aktori i mirënjohur i humorit shqiptar ndërroi jetë në moshën 72-vjeçare ndërsa prej një muaji e gjysmë vuante nga një sëmundje e rëndë

Rada ishte aktor profesionist i Estradës së Tiranës, ndërsa ka komentuar edhe ndeshjet sportive tek Radio Tirana.

Në vitin 2013 i mirënjohuri i humorit u nderua nga Bashkia e Tiranës me titullin “Mirënjohja e kryeqytetit” si dhe nga Presidenti i Republikës “Mjeshtër i Madh”.

Ai ka studiuar në Institutin e Lartë të Lartëve në vitet 1972-1975 në degën e aktrimit dhe menjëherë pas studimeve, u bë anëtar i Teatrit të Estradës së Tiranës, ku vazhdoi të punojë për 35 vjet.

Previous articleMal i Zi, aksidentohet autobusi me pasagjere shqiptare, humb jeten 25-vjecarja
Next articleUlen temperaturat, ne Diber disa akse te bllokuara

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here