Home Bukuria Maske per fytyren me xhelatine

Maske per fytyren me xhelatine

1495
0

Maske me xhelatin dhe qumesht per largimin e pikave te zeza.2-maska

Perberesit qe nevojiten: -1luge xhelatine   -2 luge qumesht.

Pasi i perziejme te dyja na formohet nje mase e trashe e veshtire per tu vendosur ne fytyre. Per kete e ngrohim ne mikrovale ose ne banje mari per disa min. •kujdes• nuk duhet lene derisa te zieje. Me pas e vendosim ne fytyre per 15 min. Fytyren duhet ta kemi pastruar mire me pare ne menyre qe poret te jene te hapura. Pasi ta largoni nga fytyra do habiteni sa pore te zeza keni pasur.

Previous articleVaji i kokosit dhe mrekullite e tij
Next articleStrijat dhe menyrat e trajtimit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here