Home Aktualitet Lezhe, vritet gjate grabitjes 55-vjecari

Lezhe, vritet gjate grabitjes 55-vjecari

548
0

policia-lezheNjë ngjarje e rëndë është shënuar mesnatën e sotme në një fshat të Lezhës. Një 55-vjeçar ka mbetur i vdekur, pasi është qëlluar me armë nga persona të paidentifikuar që kishin shkuar për të grabitur në banesën e tij.

Mesa duket gabimi i vetëm i viktimës ishte fakti që i kishte ndjerë grabitësit, të cilët nuk i kanë kursyer jetën, duke e qëlluar me armë zjarri.

Sipas të dhënave të policisë mësohet se ngjarja u regjistrua në fshatin Merçi të Lezhës, ndërkohë që viktima e ngjarjes është shtetasi Preng Doda.

Policia ndërkaq ka rrethuar gjithë zonën për kapjen e autorëve dhe vënien e tyre para drejtësisë.

Ndërkaq trupi i pajetë i viktimës është dërguar në morgun e spitalit dhe po i nënshtrohet analizës mjeko-ligjore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here