Home Aktualitet Lezhe, arrestohet drejtori i burgut

Lezhe, arrestohet drejtori i burgut

614
0

burgu-lezheArrestohet nën akuzën për korrupsion pasiv Drejtori i Burgut të Lezhës, Valentin Miri
Pas një hetimi 3- mujor, Shërbimi i Kontrolli të Brendshëm të Burgjeve në bashkëpunim të ngushtë me Prokurorinë e Tiranës, njësinë Task Force dhe Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit kanë bërë të mundur ndalimin e këtij shtetasi.
“SHKBB pas mbledhjes së një sërë provash materiale ka provuar se drejtori i burgut Valentin Miri ka konsumuar veprat penale të korrupsionit pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike dhe shpërdorimit të detyrës”- thuhet në deklaratën e policisë.
Gjatë kontrollit në shtëpinë e të arrestuarit janë gjetur një shumë e konsiderueshme vlerash monetare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here