Home Politike Kryeministri Rama kujton 5-majin me nje urim ne FB

Kryeministri Rama kujton 5-majin me nje urim ne FB

894
0

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot 5 Majin, Ditën e Dëshmorëve. Me një postim në profilin e tij në FB, Rama uron shqiptarët për këtë ditë dhe shpreh mirënjohjen për ata që sakrifikuan jetën për atdheun.

Poshtë postimet janë të shumta komentet me urimet dhe falenderimet drejtuar Ramës për punën që bën dhe që kujton këtë ditë. Por të shumtë janë ata që e kanë mendjen te situata politike, dhe i kerkojne Rames te mos leshoje pe.

Komentet

Mirmengjes zoti kryeminister. Ju premtojm nje fitore nga kavaja sepse Ke zgjedhur kryebashkiakun ideal.

O Edo ; mos prano shtyrjen e 18-qeshorit, se do thon qe ke shkel kushtetuten, mos lesho me asgje, se nuk kan ku shkojn , po i braktisin te gjith

Thashe se s’do shkruanit gje per ta se ju akuzojne se do ti prishni varrezat e deshmoreve e do ti dergoni nga Farka. Lavdi per jete sakrifices se tyre!

Lavdi. Mos lesho para kafsheve. Je kryeminister i 1 milioneve votues…

Pershendetje zoti kryeminister je i nderuar qe kujtoni deshmoret e kombit ata qe dhan jeten per shqiperin qe duam
Je i lutur te vazhdoni rrugen e drejtesise qe keni nisur mjaft mundohesh te besh kompromise me ata qe nuk e meritojne

Miremengjes zoti kryeminister,mos lesho nje centim se ai gjeli i cadres qe eshte si gjeli ne maje te plehut perdor taktiken dello ” sfinimento “,nga deshperimi,e pastaj ne funksion te qytetareve,ne funksion te popullit,deri dje pse nuk mendoi per qytetaret dhe popullin dje kur ishte ne pushtet servili,pershendetje dhe i pamposhtur si gjithmone!

I Perheshem qofre kujtimi tyre dhe respekte pere deshmoret pore neser do ta dinin se ne cfare gjendje eshte atdhe tyre ma do mendja qe te gjithe do te ishin bere pishmen
🙂
ato dhane jeten dhe pushtetearet pasurite e keti atdhe te dashure

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here