Home Aktualitet Korçë, përplasen dy makina, 3 të plagosur

Korçë, përplasen dy makina, 3 të plagosur

444
0

Një aksident rrugor ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Korçë-Devoll. Ngjarja ka ndodhur tek kryqëzimi i fshatit Plase, ku dy makina njëra ma targa KO 2834 A dhe tjetra me targa KO 3965 B janë përplasur me njëra-tjetrën dhe për pasojë janë plagosur shtetasit V.Margo 52 vjeç, djali i tij K.Margo 17 vjeç si dhe 38-vjeçari Aurel Demika.
Menjëherë të plagosurit janë dërguar në spitalin e Korçës ku sipas mjekëve gjenda dhëndetësore e 17-vjeçarit mbetet e rëndë.

Previous articleAirbus prezanton supersonikun, Londer – Tokyo 2 ore
Next articleRruga Tiranë-Elbasan, miratohet fondi prej 25 milionë dollarësh

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here