Home Aktualitet Kapen 80 kg kokaine me destinacion portin e Durresit

Kapen 80 kg kokaine me destinacion portin e Durresit

575
0

cocaineNjë total prej 80 kg kokainë është kapur nga autoritetet e Ekuadorit, ndërsa trafikantët po përpiqeshin ta nxirrnin jashtë vendit nëpërmjet portit të qytetit me te madh te vendit, Guayaquil.

Sipas Ministrisë së Brendshme të Ekuadorit droga ishte destinuar për në portin e Durrësit në Shqipëri.

Sipas autoriteteve vendase përdorimi i kontenierëve për trafikun e drogës po bëhet gjithnjë e më i shpeshtë. Vetëm në fund të muajit prill, më shumë se 300 kg kokainë nga Ekuadori janë konfiskuar në Gjermani dhe në Itali. Lënda narkotike është gjetur e fshehur në mesin e ngarkesave të bananeve ekuadoriane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here