Home Aktualitet Kapet me tritol ne trup nje 49-vjecar nga Mati

Kapet me tritol ne trup nje 49-vjecar nga Mati

662
0

tritolNjë 49 vjeçar është arrestuar paraditen e sotme pasi u kap me 4 kallëpe tritoli në brez. Nga të dhënat e para mësohet se Gëzim Allushi u arrestua në Kamëz nga forcat e Komisariatit numër 5.

Burime  bëjnë të ditur se Allushi kishte ardhur nga Mati, ndërsa kallëpet e tritolit ishin të vendosura në brez poshtë bluzës.

Allushi është dërguar në ambientet e komisariatit nr 5 dhe po merret në pyetje.

Nuk dihen ende motivet pse Allushi kishte ardhur në Tiranë ndërkohë që policisë i ka deklaruar se  kallëpet i kishte që prej 1997. Eksplozivi ka peshën e rreth 1 kg.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here