Home Aktualitet Kamez, ja si parashikohet pedonalja e re

Kamez, ja si parashikohet pedonalja e re

699
0

pedonalja-1-620x371Një pedonale e re është planifikuar të ndërtohet në Kamëz, me fondet e parashikuara nga buxheti i vitit 2016.

Pedonalja e re do të shtrihet përgjatë “Bulevardit Blu”, nga qendra e qytetit deri në kryqëzimin me rrugën “Londra”.

Investimi do të ketë një sipërfaqe 4936 metra katrorë dhe do të krijojë një rikualifikim urban për qytetin.

Pjesë e këtij projekti do të jenë pllakat dekorative, stolat, ndriçuesit e rinj,gjelbërimi me pemë dhe lule, si dhe koshat e mbeturinave. Ndërtimi i pedonales pason një tjetër projekt të rëndësishëm për qytetin, që është sheshi kryesor pranë Pallatit të Kulturës.pedonalja-3-300x180pedonalja-2-300x180

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here