Home Aktualitet Itali, bllokohen 1 ton drogë, në Shqipëri kapet kreu i trafikut

Itali, bllokohen 1 ton drogë, në Shqipëri kapet kreu i trafikut

460
0

droge-italiaNjë operacion i gjerë policor mes Italisë e Shqipërisë është ndërmarrë nga policia e Venecias për të goditur një rrjet trafiku droge mes dy shteteve.

Agjentët e policisë po ekzekutojnë 11 urdhërarreste me burg, dhe media italiane informon se mes të arrestuarve është dhe kapoja i trafikut, që jeton në Shqipëri.

Në këtë operacion të koduar “Nëntoka” janë sekuestruar 1 ton mariuanë, shkruan tg com. Ndërkohë nga policia shqiptare nuk ka ende asnjë njoftim në lidhje me këtë operacion antidrogë të ndërmarrë mes dy shteteve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here